Make your own free website on Tripod.com

RIVRASJA E AZEM HAJDARIT

varrimi-azemit.jpg

Edhe pse e vranė, komunistėt nuk e lanė tė qetė. Deformuan drejtėsinė, mashtruan me provat, mbrojtėn haptaz, ditėn pėr diell vrasėsit dhe urdhėrdhėnėsit! Tė gjitha misteret e procesit famėkeq ku u gjykuan vetėm njė pjesė e vrasėsve, por as nuk u bė fjalė pėr organizatorėt dhe urdhėrdhėnėsit e vėrtetė. "Rivrasja e Azemit", ėshtė pjesa e parė e njė dossieri ende tė hapur, i cili do tė mbyllet vetėm atėherė kur nė Shqipėri tė largohen njė herė e pėrgjithmonė koumnistėt!
Mirė se erdhėt nė web-sitin "Rivrasja e Azemit"! Kėtu ju do tė lexoni njė numėr artikujsh gazetareskė, tė botuar nė formėn e njė ditari, nė tė cilin pasqyrohen shumė prej tė fshehtave dhe makinacioneve tė shtetit socialist shqiptar pėr tė bėrė tė mundur qė tė fshihen vrasėsit, organizatorėt dhe urdhėrdhėnėsit e vėretė tė liderit tė demokracisė dhe tė pluralizmit shqiptar, kryetarit tė parė tė Partisė Demokratike tė Shqipėrisė, Azem Hajdari.
Nė kėtė web-site, sigurisht qė janė lėnė jashtė njė numėr i madh ngjarjesh dhe faktesh, porse ėshtė web-siti mė i plotė pėrsa i pėrket denoncimit tė farsės gjyqėsore tė zhvilluar nė Shipėri, nėn petkun e gjoja gjetjes sė VRASĖSVE tė AZEMIT.
Shkrimet tona tregojnė mė sė miri se nga ana e shtetit socialist shqiptar jo vetėm qė nuk ėshtė bėrė asnjė lėvizje, qoftė edhe minimale, pėr gjetjen e organizatorėve dhe urdhėrdhėnėsve tė vėrtetė tė VRASJES SĖ SHEKULLIT nė Shqipėri, por nė vrasjen e HEROIT tė DEMOKRACISĖ, ėshtė implikuar drejtpėrsėdrejti vetė ky shtet, organet sekrete dhe strukturat policore tė tij.
Lexim tė kėndshėm!

Vazhdo me artikujt...>>>

__________________________________________________________
Nga data 12 korrik, ju jeni vizitoriGet free counter at Cgi2yoU.com i kėtij web-siti